Read More Field (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Read more
nl: Lees meer

en: Default
nl: Standaard

en: Text
nl: Tekst

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Teaser text
nl: Teaser tekst

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Hidden text
nl: Verborgen tekst

en: Read More Field
nl: 'Lees Meer'-veld

en: Provides a field with 'read more' functionality.
nl: Voegt een veld toe met 'lees meer' functionaliteit

en: Read more field settings
nl: 'Lees meer'-veldinstellingen

en: Displays the teaser with a read more link.
nl: Toont de teaser met een 'lees meer'-link.

en: "Read more" label
nl: 'Lees meer'-label

en: Read more widget
nl: 'Lees meer'-widget
