Personal reader (1.0.0-alpha10) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: new
bn: নতুন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Sources
bn: উৎস

en: Browser
bn: ব্রাউজার

en: Aggregator
bn: সংগ্রাহক
