Personal reader (1.0.0-alpha10) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Forgot password?
da: Glemt password?

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Actions
da: Handlinger

en: Read more
da: Læs mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: new
da: ny

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: - None -
da: - Ingen -

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Node type
da: Indholdstype

en: Unknown
da: Ukendt

en: action
da: handling

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Create
da: Opret

en: Other
da: Anden

en: Log in
da: Log ind

en: Close
da: Luk

en: Logout
da: Log ud

en: Messages
da: Beskeder

en: Sources
da: Kilder

en: Posts
da: Indlæg

en: Reply
da: Svar

en: Aggregator
da: Indsamler

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Filter format
da: Filterformat

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Reset your password
da: Nulstil din adgangskode
