Personal reader (1.0.0-alpha10) - en to pl translation catalogue (43 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Forgot password?
pl: Zapomniane hasło?

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Actions
pl: Akcje

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Comments
pl: Komentarze

en: new
pl: nowy

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Unknown
pl: Nieznany

en: action
pl: akcja

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Create
pl: Utwórz

en: Other
pl: Inne

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Close
pl: Zamknij

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Sources
pl: Źródła

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Posts
pl: Wpisy

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Read
pl: Przeczytane

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Like
pl: Lubię to

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Filter format
pl: Format filtru

en: Column 2
pl: Kolumna 2

en: Column 3
pl: Kolumna 3

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Reset your password
pl: Ustaw nowe hasło
