Personal reader (1.0.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: new
mr: नवीन

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Settings
mr: संरचना

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: action
mr: कृती

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Close
mr: बंद

en: Posts
mr: प्रकाशन

en: Reply
mr: प्रतिसाद
