Personal reader (1.0.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Read more
fr: Lire la suite

en: new
fr: nouveau

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Create
fr: Créer

en: Other
fr: Autre

en: Log in
fr: Se connecter

en: Close
fr: Fermer

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Browser
fr: Navigateur

en: Posts
fr: Contributions

en: Reply
fr: Répondre

en: Read
fr: Lire

en: Aggregator
fr: Agrégateur

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Like
fr: J'aime

en: No items found
fr: Aucun élément trouvé

en: Filter format
fr: Format de filtre

en: Reader
fr: Lecteur

en: Write
fr: Écrire
