Personal reader (1.0.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Read more
ru: Подробнее

en: new
ru: новое

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: - None -
ru: - Не указано -

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Node type
ru: Тип материала

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: action
ru: действие

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: Create
ru: Создать

en: Standalone
ru: Автономно

en: Other
ru: Другое

en: Log in
ru: Войти

en: All feeds
ru: Все ленты

en: Close
ru: Закрыть

en: Logout
ru: Выход

en: Browser
ru: Браузер

en: Posts
ru: Сообщения

en: Bookmark
ru: Закладки

en: Reply
ru: Ответить

en: Read
ru: Читать

en: Aggregator
ru: Сбор новостей

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: Like
ru: Нравится

en: No items found
ru: Материалов не найдено

en: Filter format
ru: Формат фильтра
