Personal reader (1.0.0-alpha7) - en to os translation catalogue (10 entries)

en: Home
os: Cæйраг

en: Title
os: Сæр

en: Save configuration
os: Сохранить настройки

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: new
os: ног

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: The configuration options have been saved.
os: Амонæнтæ фыст сты.

en: Settings
os: Амонæнтæ
