Personal reader (1.0.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: new
ro: nou

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Node type
ro: Tip nod

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: action
ro: acţiune

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Create
ro: Crează

en: Other
ro: Altele

en: Close
ro: Închideți

en: Messages
ro: Mesaje

en: Posts
ro: Articole

en: Reply
ro: Replică

en: Aggregator
ro: Agregator

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Filter format
ro: Format filtru

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină
