Personal reader (1.0.0-alpha8) - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Actions
hr: Akcije

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: new
hr: novo

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Settings
hr: Postavke

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: action
hr: akcija

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Other
hr: Ostalo

en: Log in
hr: Prijava

en: Logout
hr: Odjava

en: Messages
hr: Poruke

en: Browser
hr: Preglednik

en: Posts
hr: Unosi

en: Reply
hr: Odgovor

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice
