Personal reader (1.0.0-alpha8) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Forms
is: Form

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Read more
is: Lesa meira

en: new
is: nýtt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: - None -
is: - Ekkert -

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Settings
is: Stillingar

en: Node type
is: Efnistegund

en: Unknown
is: Óþekkt

en: action
is: aðgerð

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Create
is: Stofna

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Close
is: Loka

en: Logout
is: Útskrá

en: Posts
is: Færslur

en: Reply
is: Svara
