Personal reader (1.0.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Actions
oc: Accions

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: new
oc: novèl

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Unknown
oc: Desconegut

en: action
oc: accion

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Create
oc: Crear

en: Other
oc: Autre

en: Log in
oc: Se connectar

en: Close
oc: Tampar

en: Logout
oc: Sortir

en: Messages
oc: Messatges

en: Browser
oc: Navigador

en: Posts
oc: Contribucions

en: Bookmark
oc: Marcapagina

en: Reply
oc: Respondre

en: Aggregator
oc: Agregator

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala
