Personal reader (1.0.0-alpha9) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Comments
cy: Sylwadau

en: new
cy: newydd

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: - None -
cy: - Dim -

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Node type
cy: Math o nod

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: action
cy: gweithred

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: Create
cy: Creu

en: Other
cy: Arall

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: Close
cy: Yn agos

en: Posts
cy: Cofnodion

en: Reply
cy: Ateb

en: Aggregator
cy: Cydgasglydd
