Personal reader (1.0.0-alpha9) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Forgot password?
it: Password dimenticata?

en: Content
it: Contenuto

en: Actions
it: Azioni

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Comments
it: Commenti

en: new
it: nuovo

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: action
it: azione

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Create
it: Crea

en: Other
it: Altro

en: Log in
it: Accedi

en: Close
it: Chiudi

en: Logout
it: Esci

en: Messages
it: Messaggi

en: Posts
it: Messaggi

en: Reply
it: Rispondi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Filter format
it: Formato del filtro

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Reset your password
it: Reimposta la tua password
