Personal reader (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Actions
nl: Acties

en: Read more
nl: Lees meer

en: Comments
nl: Reacties

en: new
nl: nieuw

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Node type
nl: Node-type

en: Unknown
nl: Onbekend

en: action
nl: actie

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Other
nl: Andere

en: Log in
nl: Inloggen

en: Close
nl: Sluiten

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Messages
nl: Berichten

en: Sources
nl: Bronnen

en: Posts
nl: Berichten

en: Reply
nl: Reageren

en: Read
nl: Gelezen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Like
nl: Vind ik leuk

en: No items found
nl: Geen zoekresultaten

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Filter format
nl: Filter formaat

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Reset your password
nl: Uw wachtwoord opnieuw instellen
