Personal reader (1.0.2) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Forgot password?
uk: Забули пароль?

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Actions
uk: Дії

en: Read more
uk: Читати далі

en: Comments
uk: Коментарі

en: new
uk: новий

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Node type
uk: Тип матеріалу

en: Unknown
uk: Невідомо

en: action
uk: дія

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Create
uk: Створити

en: Standalone
uk: Автономно

en: Other
uk: Інше

en: Log in
uk: Вхід

en: All feeds
uk: Усі стрічки

en: Close
uk: Закрити

en: Logout
uk: Вихід

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Sources
uk: Джерела

en: Browser
uk: Браузер

en: Posts
uk: Дописи

en: Bookmark
uk: Закладка

en: Reply
uk: Відповісти

en: Read
uk: Прочитано

en: Aggregator
uk: Агрегатор

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Like
uk: Схоже на

en: No items found
uk: Немає елементів

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Filter format
uk: Формат фільтру

en: Column 2
uk: Колонка 2

en: Column 3
uk: Колонка 3

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Reader
uk: Переглядач

en: Reset your password
uk: Скинути пароль

en: Write
uk: Записати
