Personal reader (1.0.3) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Comments
ur: تبصرے

en: new
ur: جدید

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: The configuration options have been saved.
ur: کنفگریشن کے انتخابت محفوظ کرلیے گۓ ھیں۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: action
ur: عمل

en: Node
ur: نوڈ

en: Sources
ur: ذرائع

en: Aggregator
ur: معلن
