Readmore (2.0.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Read more
uk: Читати далі

en: Fields
uk: Поля

en: characters
uk: символів

en: Trim link text length
uk: Скорочувати довжину тексту посилання

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
uk: Для зняття обмеження на довжину текста посилання залишити порожнім.
