Readmore (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Read more
ru: Подробнее

en: Fields
ru: Поля

en: characters
ru: символов

en: Trim link text length
ru: Сокращать длину текста ссылки

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
ru: Для снятия ограничения на длину текста самой ссылки оставить пустым.
