Readmore (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Fields
tr: Alanlar

en: characters
tr: karakterler

en: Trim link text length
tr: Bağlantı metni uzunluğunu kırp

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
tr: Sınırsız bağlantı metni uzunluklarına izin vermek için boş bırakın.
