Readmore (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Read more
pt: Ler mais

en: Fields
pt: Campos

en: characters
pt: caracteres

en: Trim link text length
pt: Cortar comprimento do texto do link

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pt: Deixe em branco para permitir comprimentos ilimitados de texto do link.
