ReadRemaining (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: content
it: contenuto

en: Append
it: Aggiungi

en: Time format
it: Formato ora

en: About
it: Informazioni

en: Light
it: Chiaro

en: Insert position
it: Posizione di inserimento

en: Dark
it: Scuro
