Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (203 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: title
oc: títol

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Closed
oc: Tampat

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Priority
oc: Prioritat

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: Variable
oc: Variabla

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Time
oc: Ora

en: Views
oc: Vistas

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Theme
oc: Tèma

en: name
oc: nom

en: path
oc: camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: type
oc: tipe

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: Exclude
oc: Exclure

en: Panels
oc: Escapolons

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Url
oc: URL

en: Loaded
oc: Cargat

en: Host
oc: Òste

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: To
oc: A

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Load
oc: Cargar

en: State
oc: Estat

en: Method
oc: Metòde

en: Events
oc: Eveniments

en: Now
oc: Ara

en: Configuration
oc: Configuracion

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: External
oc: Extèrne

en: Clear cache
oc: Neteja la memòria cache

en: Hidden
oc: Amagat

en: Token
oc: Geton (token)

en: Switch
oc: Cambiar

en: ago
oc: i a

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Definition
oc: Definicion

en: terms
oc: tèrmes

en: Product
oc: Produit

en: Enter username
oc: Entratz lo nom d'utilizaire

en: Username not found
oc: Nom d'utilizaire desconegut

en: Themes
oc: Tèmas

en: Translations
oc: Traduccions

en: users
oc: utilizaires

en: Translated
oc: Traduch

en: Blocks
oc: Blòts

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Services
oc: Servicis

en: Available
oc: Disponible

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
oc: Voici lo contengut de vòstra variabla <code>$_SESSION</code>.

en: Reinstall modules
oc: Reïnstallar los moduls

en: Session viewer
oc: Visionador de session

en: Switch user
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Execute PHP
oc: Executar del còde PHP

en: Number of users to display in the list
oc: Nombre d'utilizaires a afichar dins la lista

en: This user can switch back.
oc: Aqueste utilizaire pòt tornar.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
oc: Atencion : aqueste utilizaire poirà pas tornar a son compte.

en: Sort query log
oc: Triar lo jornal de las requèstas

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
oc: La taula de la requèsta pòt èsser triée dins l'òrdre ont las requèstas son estadas executadas o per durada descreissenta.

en: Slow query highlighting
oc: Suslinhar las requèstas lentes

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
oc: Entratz un entièr en millisegondas. Tota requèsta que pren mai longtemps qu'aqueste nombre de millisegondas serà mesa en susbrilhança dins lo jornal de la requèsta. Aquò indique possiblement una requèsta inefficace, o candidate per la mesa en cache.

en: PHP code to execute
oc: Còde PHP a executar

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
oc: Entratz del code. Ne pas utilizar las balisas <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
oc: Executar

en: New value
oc: Novèla valor

en: Session name
oc: Nom de la session

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
oc: Genèra un nombre definit d'utilizaires. Suprimís en opcion los utilizaires actuals.

en: How many users would you like to generate?
oc: Quant d'utilizaires voulez-vous generar ?

en: How many nodes would you like to generate?
oc: Quant de nosèls voulez-vous generar ?

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
oc: Divers blocs, paginas e foncions per desvolopaires.

en: Alias
oc: Aliàs

en: Data
oc: Donadas

en: Any
oc: Qual que siá

en: About
oc: A prepaus

en: Untranslated
oc: Pas traduit

en: Target
oc: Cibla

en: Generate
oc: Generar

en: Run cron
oc: Aviar lo prètzfait planificat (cron)

en: Instances
oc: Instàncias

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Bundles
oc: Paquets

en: Uses
oc: Usatges

en: Generating Content
oc: Generacion del contengut

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Rebuild the theme registry on every page load
oc: Reconstruire lo registre de tèma a cada cargament de pagina

en: Reinstall
oc: Reïnstallar

en: Execute PHP Code
oc: Executar del còde PHP

en: Execute some PHP code
oc: Executar del còde PHP

en: Theme registry
oc: Registre del tèma

en: Devel settings
oc: Paramètres de Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
oc: Suprimir totes los utilizaires (excepté utilizaire id 1) abans de generar los novèls utilizaires.

en: How old should user accounts be?
oc: Quin âge devon aver los comptes d'utilizaires ?

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: L'ancianaté des utilizaires serà distribuée aleatòriament entre l'ora causida e l'ora actuala.

en: How far back in time should the nodes be dated?
oc: A partir de quand doit-on datar los nosèls ?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: Las datas de creacion des nosèls seràn resparties aleatòriament entre la data de despart causida e ara.

en: Requires path.module
oc: Requesís path.modul

en: Add an url alias for each node.
oc: Apondre un aliàs d'URL a cada nosèl

en: form
oc: formulari

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Execute PHP code
oc: Executar del còde PHP

en: No modules selected.
oc: Cap de modul pas seleccionat.

en: No modules are available to uninstall.
oc: Cap de modul pòt pas èsser desinstallat.

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Render
oc: Rendu

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Display $page array
oc: Afichar lo tablèu $page

en: Display $page array from <a href="http://api.drupal.org/api/function/hook_page_alter/7">hook_page_alter()</a> in the messages area of each page.
oc: Afichar lo tablèu variabla $page dempuèi <a href="http://api.drupal.org/api/function/hook_page_alter/7">hook_page_alter()</a> dins les messatges de cada pagina.

en: Uninstalled and installed: %names.
oc: Desinstallats e reïnstallats : %names.

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
oc: Veire un rendut per los desvolopaires tal coma las divèrsas impressions, lo jornal de las requèstas, etc.

en: Access developer information
oc: Accedir als informacions de desvolopaire

en: Switch users
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Field info
oc: Informacions del camp

en: Deleted %count nodes.
oc: %count nosèls suprimits.

en: Which roles should the users receive?
oc: Quins ròtles los utilizaires devraient-ils recevoir ?

en: Users always receive the <em>authenticated user</em> role.
oc: Los utilizaires reçoivent totjorn lo ròtle <em>utilizaire authentifié</em>.

en: Maximum number of comments per node.
oc: Nombre maximum de comentaris per nosèl.

en: You must also enable comments for the content types you are generating. Note that some nodes will randomly receive zero comments. Some will receive the max.
oc: Vos cal tanben activar los comentaris pels tipes de contenguts que generatz. Notatz que certans nosèls recebràn pas aleatòriament cap de comentari. D'autres recebràn lo maximum.

en: Add statistics for each node (node_counter table).
oc: Apondre des statistiques per cada nosèl (taula node_counter).

en: 1 user deleted | @count users deleted.
oc[0]: 1 utilizaire suprimit.
oc[1]: @count utilizaires suprimits.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
oc[0]: 1 nosèl creat.
oc[1]: @count nosèls creats.

en: Set language on nodes
oc: Apondre una lenga als nosèls

en: Requires locale.module
oc: Requesís locala.modul

en: dashboard
oc: tablèu de bòrd

en: Include %anonymous
oc: Inclure %anonymous

en: Allow entering any user name
oc: Autoriza l'entrada de n'importe quel nom d'utilizaire

en: Entity info
oc: Informacions d'entitat

en: Deleted existing terms.
oc: Tèrmes existents suprimits.

en: Deleted existing vocabularies.
oc: Vocabularis existents suprimits.

en: Deleted existing menus and links.
oc: Menús e ligams existents suprimits.

en: Created @count new menu links.
oc: @count novèls ligams de menú creats.

en: Description of @name
oc: Descripcion de @name

en: Description of @title.
oc: Descripcion de @title.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
oc: <strong>Suprimir tot lo contengut</strong> dins aquestes tipes de contengut abans de generar del novèl contengut.

en: Restrict terms to these vocabularies.
oc: Restrénher los tèrmes a aquestes vocabularis.

en: Number of terms?
oc: Nombre de tèrmes ?

en: Delete existing terms in specified vocabularies before generating new terms.
oc: Supprimez los tèrmes existents dins les vocabularis especificats abans de generar de novèls tèrmes.

en: Number of vocabularies?
oc: Nombre de vocabularis ?

en: Delete existing vocabularies before generating new ones.
oc: Suprimir les vocabularis existents abans d'en generar de novèls.

en: Create new menu(s)
oc: Crear de novèls menús

en: Generate links for these menus
oc: Generar des ligams per aquestes menús

en: Number of new menus to create
oc: Nombre de novèls menús a crear

en: Number of links to generate
oc: Nombre de ligams a generar

en: Types of links to generate
oc: Tipes de ligams a generar

en: Maximum link depth
oc: Prigondor maximala des ligams

en: Maximum menu width
oc: Largor maximala del menú

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
oc: Limitar la largor des ligams de primièr niveau del menú generat a un certain nombre d'elements.

en: Delete existing custom generated menus and menu links before generating new ones.
oc: Suprimir les menús e los ligams de menú personalizats generats abans d'en generar de novèls.

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
oc: Generar un nombre donat de tèrmes. Suprimir opcionalament los tèrmes actuals.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
oc: Generar un nombre donat de vocabularis. Suprimir opcionalament les vocabularis actuals.

en: Generate a given number of menus and menu links. Optionally delete current menus.
oc: Generar un nombre donat de menús e de ligams de menú. Suprimir opcionalament les menús actuals.

en: Run arbitrary PHP from a block.
oc: Executar del còde PHP a partir d'un bloc.

en: Become any user on the site with just a click.
oc: Devenir n'importe quel utilizaire sul site en un sol clic.

en: Instance
oc: Instància
