Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to bo translation catalogue (100 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: content
bo: ནང་དོན

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Group
bo: ཁག

en: Closed
bo: ཁ་བརྒྱབ་ཟིན

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Priority
bo: གཙོ་གནད

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Homepage
bo: གཙོ་ངོས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: None
bo: མེད།

en: Variable
bo: འགྱུར་ཚད།

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: Time
bo: དུས་ཚོད

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Modules
bo: མ་དཔེ

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: type
bo: རིགས

en: Mail
bo: འཕྲིན་ཡིག

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Exclude
bo: ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Panels
bo: ངོས་པང་།

en: Add content
bo: ནང་དོན་ཁ་སྣོན

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Not found
bo: མ་རྙེད

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Host
bo: རྩ་འཛུགས་གནས

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Session ID
bo: སྦྲེལ་ཡུན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Count
bo: གྲངས

en: Nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Load
bo: ནང་ཕེབ།

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Method
bo: ཐབས་ལམ

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: User login
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ནང་འཇུག

en: Clear cache
bo: བར་གསོག་གཙང་དག་བཟོ་བ

en: Original
bo: གདོད་མ།

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Front page
bo: མདུན་ངོས

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Themes
bo: བརྗོད་གཞི

en: Translations
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Translated
bo: ལོ་ཙྰ་བྱས་ཚར།

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Layouts
bo: བཀོད་པ།

en: Services
bo: ཞབས་ཞུ

en: Devel
bo: གསར་འདོན།

en: Alias
bo: མིང་གཞན

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Any
bo: གང་རུང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Regions
bo: ཁུལ་ཁོངས།

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Run cron
bo: དུས་བཀག་སྒྲིག་རིམ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད

en: Primary tabs
bo: རྩ་བའི་ཤོག་བྱང

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Bundles
bo: སྡེབ

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: No results
bo: མཇུག་འབྲས་མེད

en: Invalid input
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ནང་འཇུག

en: No modules selected.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་མ་དཔེ་མི་འདུག

en: No modules are available to uninstall.
bo: ཕྱིར་འདོར་བྱེད་དགོས་པའི་མ་དཔེ་མེད་པ།

en: Status messages
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Main page content
bo: དྲ་ངོས་གཙོ་བོ་ཐོག་གི་ནང་དོན
