Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (125 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: title
cs: nadpis

en: value
cs: hodnota

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: content
cs: obsah

en: Development
cs: Vývoj

en: Group
cs: Skupina

en: Closed
cs: Zavřená

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Comments
cs: Komentáře

en: Priority
cs: Priorita

en: Action
cs: Akce

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Variable
cs: Proměnná

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Open
cs: Otevřené

en: Icon
cs: Ikona

en: Time
cs: Čas

en: Path
cs: Cesta

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Modules
cs: Moduly

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: path
cs: cesta

en: type
cs: typ

en: Mail
cs: E-mail

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Configure
cs: Nastavení

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Database
cs: databáze

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Host
cs: Hostitel

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: To
cs: Komu

en: Roles
cs: Role

en: Filter
cs: Filtr

en: Fields
cs: Pole

en: Count
cs: Počet

en: Nodes
cs: Uzly

en: Load
cs: Načíst

en: State
cs: Stav

en: Method
cs: Metoda

en: Events
cs: Události

en: Now
cs: Nyní

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Attributes
cs: Atributy

en: User login
cs: Přihlášení

en: Class
cs: Třída

en: External
cs: Externí

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Clear cache
cs: Vyčistit cache

en: Original
cs: Původní

en: Hidden
cs: Skryté

en: Product title
cs: Název produktu

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Definition
cs: Definice

en: Product
cs: Produkt

en: Completed
cs: Dokončené

en: Enter username
cs: Zadejte své uživatelské jméno

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Translations
cs: Překlady

en: Translated
cs: Přeloženo

en: Blocks
cs: Bloky

en: Services
cs: Služby

en: Service
cs: Služba

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Available
cs: K dispozici

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Switch user
cs: Přepnout uživatele

en: Execute PHP
cs: Spustit PHP

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
cs: Vložte nějaký kód. Nepoužívejte tagy <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
cs: Vykonat

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Any
cs: Libovolný

en: About
cs: Popis

en: Regions
cs: Regiony

en: Target
cs: Cíl

en: Generate
cs: Generovat

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Drupal version
cs: Drupal verze

en: Uses
cs: Použití

en: More info
cs: Více informací

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: Execute PHP Code
cs: Spustit vlastní PHP kód

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: form
cs: formulář

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: No modules selected.
cs: Nejsou vybrány žádné moduly.

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Field types
cs: Typy polí

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Requires locale.module
cs: Vyžaduje modul locale.module

en: Query type
cs: Typ dotazu

en: Database settings
cs: Nastavení databáze

en: Toolbar items
cs: Položky panelu nástrojů

en: Route Name
cs: Jméno cesty

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
cs: %type: @message v %function (řádek %line souboru %file).
