Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (189 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: title
fi: otsikko

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: content
fi: sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Group
fi: Ryhmä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Open
fi: Avoin

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: Views
fi: Näkymät

en: Path
fi: Polku

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Modules
fi: Moduulit

en: Region
fi: Alue

en: Theme
fi: Teema

en: path
fi: polku

en: type
fi: tyyppi

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: vocabularies
fi: sanastot

en: Panels
fi: Paneelit

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Database
fi: Tietokanta

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Url
fi: Osoite

en: Host
fi: Isäntä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Filter
fi: Suodatus

en: Variable name
fi: Muuttujan nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Count
fi: Laskuri

en: Gallery
fi: Galleria

en: Nodes
fi: Solmut

en: Load
fi: Lataa

en: State
fi: Tila

en: Method
fi: Tapa

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Now
fi: Nyt

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Class
fi: Luokka

en: External
fi: Ulkoinen

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Clear cache
fi: Puhdista välimuisti

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Token
fi: Muuttuja

en: Switch
fi: Vaihda

en: Front page
fi: Etusivu

en: Definition
fi: Määritelmä

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: Info
fi: Tieto

en: terms
fi: termit

en: Product
fi: Tuote

en: Completed
fi: Valmis

en: Enter username
fi: Syötä käyttäjänimi

en: Username not found
fi: Käyttäjänimeä ei löytynyt

en: Themes
fi: Teemat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Translated
fi: Käännetty

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Layouts
fi: Ulkoasut

en: Services
fi: Palvelut

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Available
fi: Saatavilla

en: 1 user | @count users
fi[0]: 1 käyttäjä
fi[1]: @count käyttäjää

en: Reinstall modules
fi: Uudelleenasenna moduulit

en: Session viewer
fi: Sessionlukija

en: Switch user
fi: Vaihda käyttäjää

en: Execute PHP
fi: Suorita PHP-koodia

en: Number of users to display in the list
fi: Listassa näytettävien käyttäjien määrä

en: This user can switch back.
fi: Tämä käyttäjä voi vaihtaa takaisin.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
fi: Varoitus: tämä käyttäjä ei voi vaihtaa takaisin.

en: Sort query log
fi: Lyhyt kyselylogi

en: Slow query highlighting
fi: Hitaiden kyselyiden korostus

en: PHP code to execute
fi: Suoritettava PHP koodi

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
fi: Syötä koodi. Älä käytä <code>&lt;?php ?&gt;</code> tageja.

en: Execute
fi: Suorita

en: New value
fi: Uusi arvo

en: Session name
fi: Session nimi

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
fi: Luo määritelty määrä käyttäjiä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat käyttäjät.

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: About
fi: Tietoja

en: Untranslated
fi: Kääntämättä

en: Regions
fi: Alueet

en: Target
fi: Kohde

en: Authenticated
fi: Todennettu

en: Generate
fi: Luo

en: Run cron
fi: Suorita cron-ajo

en: Instances
fi: Instanssit

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Bundles
fi: Paketit

en: Drupal version
fi: Drupal-versio

en: Uses
fi: Käyttää

en: Config
fi: Asetukset

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Rebuild the theme registry on every page load
fi: Uudelleenrakenna teemarekisteri jokaisella sivunlatauksella

en: Reinstall
fi: Uudelleenasenna

en: Execute PHP Code
fi: Suorita PHP koodia

en: Execute some PHP code
fi: Syötä PHP koodi

en: Theme registry
fi: Teemarekisteri

en: Devel settings
fi: Devel-asetukset

en: form
fi: lomake

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Invalid input
fi: Kielletty syöte

en: Execute PHP code
fi: Suorita PHP koodia

en: No modules selected.
fi: Yhtään moduulia ei ole valittuna.

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: access
fi: pääsy

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Offer
fi: Tarjous

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Render
fi: Renderöi

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Display $page array
fi: Näytä array $page

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
fi: Näytä kehittäjiä kiinnostavaa tietoa kuten erilaiset tulosteet, kyselylogit jne.

en: Access developer information
fi: Lue kehitystietoa

en: Switch users
fi: Vaihda käyttäjiä

en: Field info
fi: Kentän tiedot

en: dashboard
fi: työpöytä

en: Query type
fi: Kyselyn tyyppi

en: Watch video
fi: Katso video

en: Base theme
fi: Perusteema

en: Include %anonymous
fi: Sisällytä %anonymous

en: Allow entering any user name
fi: Salli minkä tahansa käyttäjänimen syöttäminen

en: Entity info
fi: Entiteetin tiedot

en: Types of links to generate
fi: Luotavien linkkien tyypit

en: Maximum link depth
fi: Linkin enimmäissyvyys

en: Maximum menu width
fi: Valikon enimmäisleveys

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
fi: Luo määritelty määrä luokittelutermejä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat luokittelutermit.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
fi: Luo määritelty määrä sanastoja. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat sanastot.

en: Generate a given number of menus and menu links. Optionally delete current menus.
fi: Luo määritelty määrä valikkoja ja valikkolinkkejä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat valikot.

en: Run arbitrary PHP from a block.
fi: Suorita PHP koodia lohkosta käsin.

en: Become any user on the site with just a click.
fi: Vaihda käyttäjää yhdellä hiiren klikkauksella.

en: Instance
fi: Instanssi

en: Database settings
fi: Tietokanta-asetukset

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
fi: Syötä osa moduulin nimestä tai kuvauksesta suodatusta varten.

en: Toolbar items
fi: Työkalupalkin elementit

en: Enter module name
fi: Syötä moduulin nimi

en: Route name
fi: Reitin nimi

en: Route Name
fi: Reitin nimi

en: Callable
fi: Kutsuttavissa

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fi: %type: @message funktiossa %function (rivi %line tiedostossa %file).

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet
