Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (102 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Development
fa: توسعه

en: Group
fa: گروه

en: Closed
fa: بسته شده

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Variable
fa: متغیر

en: Category
fa: دسته

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: Icon
fa: شمایل

en: Time
fa: زمان

en: Views
fa: نماها

en: Path
fa: مسیر

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Region
fa: ناحیه

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Exclude
fa: استثنا

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Database
fa: مخزن داده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Host
fa: میزبان

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: To
fa: به

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: صافی

en: Fields
fa: میدانها

en: Count
fa: شمارش

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: State
fa: وضعیت

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: User login
fa: ورود کاربر

en: External
fa: خارجی

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Clear cache
fa: پاکسازی حافظه موقت

en: Hidden
fa: پنهان

en: Token
fa: توکن

en: Front page
fa: صفحه اول

en: Definition
fa: تعریف

en: Limit
fa: محدوده

en: Info
fa: اطلاعات

en: Video
fa: ویدیو

en: Plugin
fa: افزونه

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: users
fa: کاربران

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Administrator
fa: مدیر

en: Available
fa: در دسترس

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Data
fa: داده

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره

en: Target
fa: مقصد

en: Run cron
fa: اجرای کرون

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Invalid input
fa: ورودی نامعتبر

en: No modules selected.
fa: ماژولی انتخاب نشده است.

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: menus
fa: قائمها

en: Route name
fa: نام مسیر

en: Route Name
fa: نام مسیر

en: Development menu
fa: قائم توسعه

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: Edit configuration.
fa: تدوین پیکربندی
