reCAPTCHA (8.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Size
da: Størrelse

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Audio
da: Lyd

en: Theme
da: Tema

en: Widget settings
da: Indstillinger for CAPTCHA

en: Secret key
da: Hemmelig nøgle

en: Spam control
da: Spam-kontrol

en: Site key
da: Nøgle

en: Compact
da: Kompakt

en: Dark
da: Mørkt

en: Normal (default)
da: Normal (standard)

en: Light (default)
da: Lyst (standard)

en: Protect your website from spam and abuse while letting real people pass through with ease.
da: Beskyt dit site mod spam og misbrug, mens du giver rigtige mennesker nem adgang.

en: The size of CAPTCHA to serve.
da: Vælg den ønskede størrelse.

en: Set the <a href=":tabindex">tabindex</a> of the widget and challenge (Default = 0). If other elements in your page use tabindex, it should be set to make user navigation easier.
da: Angiv <a href=":tabindex">tabindex</a> for hCaptcha-elementet (standard: 0). Hvis andre elementer på siden bruger tabindex, bør indstillingen justeres for at gøre det nemmere at navigere på siden.
