reCAPTCHA (8.x-3.4) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Size
ja: サイズ

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Audio
ja: オーディオ

en: Theme
ja: テーマ

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Secret key
ja: シークレットキー

en: Spam control
ja: スパムコントロール

en: Defines which theme to use for reCAPTCHA.
ja: reCAPTCHAに使用するテーマを定義します。

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Site key
ja: サイトキー

en: Compact
ja: コンパクト

en: The type of CAPTCHA to serve.
ja: 提供するCAPTCHAのタイプです。

en: Enable fallback for browsers with JavaScript disabled
ja: JavaScriptを無効にしているブラウザではフォールバックを有効にする

en: The size of CAPTCHA to serve.
ja: 提供するCAPTCHAのサイズです。
