Recently Read (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: List
pt: Lista

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Reset
pt: Redefinir

en: Types
pt: Tipos

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Block
pt: Bloco

en: Never
pt: Nunca

en: Session ID
pt: ID da sessão

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Desc
pt: Decrescente

en: Configuration
pt: Configurações

en: Other
pt: Outros

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Track
pt: Rastrear

en: Apply
pt: Aplicar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
