Recently Read (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: List
tr: Liste

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Types
tr: Tipler

en: Label
tr: Etiket

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Block
tr: Blok

en: Never
tr: Asla

en: Session ID
tr: Oturum ID

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Other
tr: Diğer

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Track
tr: Takip

en: Apply
tr: Uygula

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundles
tr: Paketler

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity types
tr: Varlık tipleri
