Recently Read (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: List
uk: Список

en: Reset
uk: Скинути

en: Types
uk: Типи

en: Label
uk: Мітка

en: Created
uk: Створено

en: Block
uk: Блок

en: Never
uk: Ніколи

en: Session ID
uk: ID сеансу

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Other
uk: Інше

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Track
uk: Відстежити

en: Apply
uk: Застосувати

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundles
uk: Пакети

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Recently read content
uk: Останні прочитані матеріали

en: Tracks the history of recently read content by each user.
uk: Відстежує історію останніх прочитаних матеріалів для кожного з користувачів

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.
