Recently Read (8.x-1.5) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Reset
ja: リセット

en: Types
ja: タイプ

en: Label
ja: ラベル

en: Created
ja: 作成

en: Block
ja: ブロック

en: Never
ja: なし

en: Session ID
ja: セッションID

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Other
ja: その他

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Track
ja: 履歴

en: Apply
ja: 適用

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundles
ja: バンドル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity types
ja: エンティティタイプ

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻
