Recipe (8.x-2.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Quantity
ar: الكمية

en: unknown
ar: مجهول

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: 1 minute | @count minutes
ar[0]: دقيقة واحدة
ar[1]: 0 دقائق
ar[2]: دقيقتان
ar[3]: %count دقائق
ar[4]: %count دقيقة
ar[5]: %count دقيقة

en: 1 hour | @count hours
ar[0]: ساعة واحدة
ar[1]: أقل من ساعة
ar[2]: ساعتين
ar[3]: @count ساعات
ar[4]: @count ساعة
ar[5]: @count ساعة

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Desc
ar: تنازلي

en: fields
ar: خانات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Source
ar: المصدر

en: author
ar: مؤلف

en: Reference
ar: مرجع

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Recipe
ar: وصفة

en: Preparation time
ar: مدة التحضير

en: Ingredients
ar: المقادير

en: Recipes
ar: الوصفات

en: Above
ar: أعلاه

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Abbreviation
ar: اختصار

en: - All -
ar: - الكل -

en: Notes:
ar: ملاحظات:

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Search page
ar: صفحة البحث

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Cooking time
ar: وقت الطهي

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه
