Recipe (8.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (70 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Quantity
ja: 数量

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: 1 minute | @count minutes
ja[0]: 1分
ja[1]: @count 分

en: 1 hour | @count hours
ja[0]: 1時間
ja[1]: @count時間

en: Inline
ja: インライン

en: Last update
ja: 前回の更新

en: Desc
ja: 降順

en: Note
ja: 注意

en: Plain Text
ja: プレーンテキスト

en: fields
ja: フィールド

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Full name
ja: フルネーム

en: Hidden
ja: 非表示

en: Source
ja: ソース

en: author
ja: 投稿者

en: Unit
ja: 単位

en: Reference
ja: 参照

en: Changed
ja: 変更済

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Recipe
ja: レシピ

en: Preparation time
ja: 準備時間

en: Ingredients
ja: 材料

en: Recipes
ja: レシピ

en: Above
ja: 上部

en: Description:
ja: 詳細：

en: Offset
ja: オフセット

en: drop
ja: 削除

en: Abbreviation
ja: 略語

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Notes:
ja: 注意:

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Search page
ja: 検索ページ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: full posts
ja: 記事全体

en: Cooking time
ja: 調理時間

en: Label display
ja: ラベルの表示位置

en: Appears in: @bundles.
ja: 使用: @bundles

en: Type of item to reference
ja: 参照するアイテムのタイプ

en: Reference method
ja: 参照方法

en: @label referenced from @field_name
ja: @field_nameから参照されている@label

en: Visually Hidden
ja: 視覚的非表示

en: Entity reference selection settings
ja: エンティティ参照セレクションの設定

en: @entity using @field_name
ja: @field_name を使用している @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ja: 各 @entity を @label にセットされた @field_name に関連付ける。
