Recipe (8.x-2.1) - en to lv translation catalogue (62 entries)

en: Home
lv: Sākums

en: Title
lv: Nosaukums

en: Delete
lv: Dzēst

en: Author
lv: Autors

en: Description
lv: Apraksts

en: Language
lv: Valoda

en: Quantity
lv: Skaits

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Edit
lv: Labot

en: Search
lv: Meklēt

en: Reset
lv: Attīrīt

en: None
lv: Nav

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Description field
lv: Apraksta lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Default
lv: Noklusējuma

en: View
lv: Skatīt

en: Display
lv: Ekrāns

en: Updated
lv: Atjaunināts

en: Created
lv: Izveidots

en: All
lv: Visi

en: Page
lv: Lapa

en: 1 minute | @count minutes
lv[0]: @count minūte
lv[1]: @count minūtes
lv[2]: @count minūtes

en: 1 hour | @count hours
lv[0]: @count stunda
lv[1]: @count stundas
lv[2]: @count stundas

en: Inline
lv: Vienā līmenī

en: Fields
lv: Lauki

en: Last update
lv: Pēdējais papildinājums

en: Plain text
lv: Vienkāršs teksts

en: Desc
lv: Dilst.

en: Note
lv: Piezīme

en: fields
lv: lauki

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Full name
lv: Pilns vārds

en: Hidden
lv: Slēpts

en: Source
lv: Avots

en: author
lv: autors

en: Reference
lv: Atsauce

en: Changed
lv: Labots

en: @type: deleted %title.
lv: @type: dzēsts '%title'.

en: ‹ Previous
lv: ‹ Iepriekšējais

en: Next ›
lv: Nākamais ›

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Recipe
lv: Recepte

en: Preparation time
lv: Gatavošanas laiks

en: Ingredients
lv: Sastāvdaļas

en: Recipes
lv: Receptes

en: Source field
lv: Avota lauks

en: Above
lv: Virs

en: Attach to
lv: Kam pievienot

en: Offset
lv: Atkāpe

en: Title field
lv: Virsraksta lauks

en: Node language
lv: Satura valoda

en: Abbreviation
lv: Saīsinājums

en: Displays
lv: Attēlojumi

en: Items per page
lv: Vienumi vienā lapā

en: Multiple displays
lv: Vairāki attēlojumi

en: - All -
lv: - Visi -

en: Appears in: @bundles.
lv: Pieejams: @bundles.

en: Visually Hidden
lv: Vizuāli Slēpts
