Recurly (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: subscribe
nl: inschrijven

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Default currency
nl: Standaardvaluta

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Total
nl: Totaal

en: Email
nl: E-mail

en: Active
nl: Actief

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Price
nl: Prijs

en: Amount
nl: Bedrag

en: State
nl: Status

en: Invoices
nl: Facturen

en: Payments
nl: Betalingen

en: Company
nl: Bedrijf

en: Public Key
nl: Publieke sleutel

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Expiration Date
nl: Vervaldatum

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: City
nl: Plaats

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Full
nl: Volledig

en: Paid
nl: Betaald

en: Account status
nl: Accountstatus

en: Zip code
nl: Postcode

en: Expired
nl: Vervallen

en: Immediately
nl: Onmiddellijk

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Purchase
nl: Kopen

en: Select
nl: Selecteren

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Subdomain
nl: Subdomein

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Services
nl: Diensten

en: List subscriptions
nl: Inschrijvingen weergeven

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: Signup
nl: Inschrijven

en: VAT Number
nl: BTW-nummer

en: CVV
nl: CVC

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Coupon code
nl: Kortingscode

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Coupon Code
nl: Kortingsboncode

en: Reactivate
nl: Heractiveren
