Recurly (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (65 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: subscribe
fr: souscrire

en: Cancel
fr: Annuler

en: Default currency
fr: Devise par défaut

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Email
fr: Courriel

en: Year
fr: Année

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Selected
fr: Sélectionné

en: Card Number
fr: Numéro de la carte

en: Start Date
fr: Date de début

en: Month
fr: Mois

en: Price
fr: Prix

en: Amount
fr: Montant

en: State
fr: État

en: Invoices
fr: Factures

en: Payments
fr: Paiements

en: Company
fr: Société

en: Public Key
fr: Clé Publique

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Expiration Date
fr: Date d'expiration

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: City
fr: Ville

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Full
fr: Complet

en: Paid
fr: Payant

en: Zip code
fr: Code postal

en: Immediately
fr: Immédiatement

en: Address Line 1
fr: Adresse Ligne 1

en: Subtotal
fr: Sous-total

en: Purchase
fr: Acheter

en: Select
fr: Sélectionner

en: Subscription
fr: Abonnement

en: Subdomain
fr: Sous-domaine

en: Postal Code
fr: Code postal

en: List subscriptions
fr: Lister les abonnements

en: Sign up
fr: S'inscrire

en: Signup
fr: Inscription

en: VAT Number
fr: Numéro de TVA

en: CVV
fr: Cryptogramme visuel

en: Expiration Month
fr: Mois d'expiration

en: Expiration Year
fr: Année d'expiration

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Coupon code
fr: Code du coupon

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: Trial
fr: Essai

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Address line 1
fr: Ligne 1 de l'adresse

en: Address line 2
fr: Ligne 2 de l'adresse

en: Coupon Code
fr: Code du coupon

en: Reactivate
fr: Réactiver

en: Refund amount
fr: Montant du remboursement
