Recurly (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Email address
pt: Endereço de email

en: subscribe
pt: subscrever

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Default currency
pt: Moeda predefinida

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Year
pt: Ano

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Selected
pt: Selecionado

en: Card Number
pt: Número do Cartão

en: Start Date
pt: Data de Início

en: Month
pt: Mês

en: Price
pt: Preço

en: Amount
pt: Quantia

en: State
pt: Estado

en: Invoices
pt: Faturas

en: Payments
pt: Pagamentos

en: Company
pt: Empresa

en: Public Key
pt: Chave pública

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Expiration Date
pt: Data de expiração

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: City
pt: Município/Concelho

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Full
pt: Completo

en: Zip code
pt: Código postal

en: Immediately
pt: Imediatamente

en: Select
pt: Selecionar

en: Subscription
pt: Subscrição

en: Subdomain
pt: Subdomínio

en: Postal Code
pt: Código Postal

en: Services
pt: Serviços

en: List subscriptions
pt: Listar subscrições

en: Sign up
pt: Inscrever

en: Signup
pt: Inscreva-se

en: Expiration Month
pt: Mês de expiração

en: Expiration Year
pt: Ano de expiração

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Coupon code
pt: Código do cupão

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
