Recurring Events (2.0.0-rc15) - en to am translation catalogue (39 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Published
am: የታተመ

en: Location
am: ቦታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
