Recurring Events (2.0.0-rc5) - en to he translation catalogue (137 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: Weekly
he: שבועי

en: Monthly
he: פעם בחודש

en: None
he: ללא

en: Depth
he: עומק

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Custom
he: מותאם

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Revisions
he: גרסאות

en: Overridden
he: נדרס

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Phone
he: טלפון

en: Desc
he: יורד

en: Events
he: אירועים

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Now
he: עכשיו

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Last
he: אחרון

en: Clone
he: שכפול

en: Duration
he: משך

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Pending
he: ממתינות

en: Show
he: הצג

en: First
he: ראשון

en: Second
he: שניה

en: Revert
he: שחזור

en: Days
he: ימים

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Not published
he: לא מפורסם

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Complete
he: השלמה

en: Apply
he: החל

en: 15 minutes
he: 15 דקות

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: 45 minutes
he: 45 דקות

en: 2 hours
he: שעתיים

en: 3 hours
he: 3 שעות

en: 4 hours
he: 4 שעות

en: 5 hours
he: 5 שעות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: Day of Month
he: יום בחודש

en: Third
he: שלישי

en: Fourth
he: רביעי

en: Hide
he: הסתרה

en: Language code
he: קוד השפה

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Data
he: נתונים

en: No name
he: ללא שם

en: Emails
he: אימיילים

en: Add @type
he: הוספת @type

en: Delete relation
he: מחיקת יחס

en: Hour(s)
he: שעות

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: No link
he: אין קישור

en: Bundle
he: חבילה

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: exposed
he: חשוף

en: And
he: וגם

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
he: העומק יתאים פריטי תוכן המתוייגים עם מושגים בהיררכייה. לדוגמה, אם יש לך את המושג "פירות" ומושג ילד "תפוח" בעל עומק 1 ומעלה, אז סינון עבור המושג "פירות" ישאיר פריטי תוכן המתוייגים כ-"תפוח" בנוסף ל-"פירות". אם שלילי, אז ההיפך הוא נכון; חיפוש "תפוח" יחזיר גם פריטי תוכן המתוייגים כ-"פירות" אם העומק הוא 1- או פחות.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Link to the referenced entity
he: קישור ליישות שמצויינת ברפרנס

en: Revision user
he: משתמש הגרסה

en: Briefly describe the changes you have made.
he: תאור קצר של השינויים שבוצעו.

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
he: האם להמשיך במחיקת הגרסה ב@language  של ה@entity-type %label?

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
he: נמחק התרגום ל@language של ה@type %label.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: Revision create time
he: מועד יצירת הגרסה

en: Default revision
he: גרסת ברירת המחדל
