Recurring Events (2.0.0-rc9) - en to ar translation catalogue (109 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Priority
ar: الأولوية

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: None
ar: لا شيء

en: Depth
ar: العمق

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Separator
ar: فاصل

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Published
ar: منشور

en: Location
ar: الموضع

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Overridden
ar: متجاوز

en: N/A
ar: غير موجود

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Clone
ar: استنساخ

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Pending
ar: معلّق

en: minutes
ar: دقائق

en: Show
ar: عرض

en: Second
ar: الثانية

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Not published
ar: لم ينشر

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Hide
ar: إخفاء

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: No name
ar: لا يوجد اسم

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: event
ar: فعالية

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد حذف ترجمة @language من @entity-type %label؟

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
