Recurring Events (2.0.0) - en to jv translation catalogue (76 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Register
jv: Ndaftar

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: None
jv: Nihil

en: Depth
jv: Jerone

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Published
jv: Dipacak

en: Location
jv: Lokasi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Show
jv: Kétoknā

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
