Recurring Events (2.0.3) - en to gu translation catalogue (85 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Priority
gu: અગ્રતા

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Weekly
gu: સાપ્તાહિક

en: Monthly
gu: માસિક

en: None
gu: એકે નહિ

en: Depth
gu: ઊંડાઈ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Separator
gu: વિભાજક

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Location
gu: સ્થાન

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: 1 year
gu: ૧ વર્ષ

en: 2 years
gu: ૨ વર્ષ

en: 3 years
gu: ૩ વર્ષ

en: 4 years
gu: ૪ વર્ષ

en: 5 years
gu: ૫ વર્ષ

en: 6 years
gu: ૬ વર્ષ

en: 7 years
gu: ૭ વર્ષ

en: 8 years
gu: ૮ વર્ષ

en: 9 years
gu: ૯ વર્ષ

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Show
gu: પ્રદર્શિત કરો

en: Second
gu: સેકંડ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: @type: deleted %title.
gu: @type: કાઢી નાખવામાં આવેલ %title.

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Data
gu: માહિતી

en: Emails
gu: ઇમેઇલો

en: No link
gu: કડી નથી

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

en: Bundle
gu: બંડલ
