Red Theme (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Content
oc: Contengut

en: Help
oc: Ajuda

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Red
oc: Roge

en: Featured
oc: Distintiu

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Sidebar first
oc: Primièra barra laterala

en: Footer first column
oc: Primièra colomna del pè de pagina

en: Footer second column
oc: Segonga colomna del pè de pagina

en: Footer third column
oc: Tresena colomna del pè de pagina

en: Footer fourth column
oc: Quatrena colomna del pè de pagina

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: Sidebar second
oc: Segonda barra laterala

en: Triptych first
oc: Tríptic primer

en: Triptych middle
oc: Tríptic central

en: Triptych last
oc: Tríptic darrer
