RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Help
da: Hjælp

en: Background
da: Baggrund

en: Picture
da: Billede

en: Page title
da: Sidetitel

en: Comment
da: Kommentar

en: User login
da: Log ind

en: Close
da: Luk

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Default comments
da: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
da: Tillader kommentarer på indhold

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Site section links
da: Links til sitets sektioner
