RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Body
ru: Содержимое

en: Tags
ru: Теги

en: Help
ru: Справка

en: Background
ru: Фон

en: Picture
ru: Изображение

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Comment
ru: Комментарий

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: User login
ru: Вход на сайт

en: Close
ru: Закрыть

en: Your message has been sent.
ru: Ваше сообщение отправлено.

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: Administrator
ru: Администратор

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Your virtual face or picture.
ru: Ваше виртуальное лицо или изображение

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ru: Используйте метки для группировки статей по темам.

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: About us
ru: О нас

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Default comments
ru: Комментарии по умолчанию

en: Allows commenting on content
ru: Позволить комментирование материалов

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: Basic block
ru: Базовый блок

en: A basic block contains a title and a body.
ru: Базовый блок, содержащий заголовок и текст.

en: Website feedback
ru: Обратная связь с сайтом

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Restricted HTML
ru: Ограниченный HTML

en: Site section links
ru: Ссылки разделов сайта
