RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Tags
uk: Теґи

en: Help
uk: Довідка

en: Background
uk: Тло

en: Picture
uk: Зображення

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Comment
uk: Коментар

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: User login
uk: Вхід

en: Close
uk: Закрити

en: Your message has been sent.
uk: Ваше повідомлення було відправлене.

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Useful links
uk: Корисні посилання

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: About us
uk: Про нас

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Default comments
uk: Коментарі за замовчуванням

en: Allows commenting on content
uk: Дозволяє коментувати матеріали

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Website feedback
uk: Зворотний зв'язок вебсайту

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: Site section links
uk: Посилання розділів сайту
