RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Tags
cs: Štítky

en: Help
cs: Nápověda

en: Picture
cs: Obrázek

en: Page title
cs: Název stránky

en: Comment
cs: Komentář

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: User login
cs: Přihlášení

en: Close
cs: Zavřít

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: Site section links
cs: Odkazy na hlavní sekce webu
