RedHen CRM (8.x-1.0-rc6) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Contains
is: Inniheldur

en: General
is: Almennt

en: Role
is: Hlutverk

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Permissions
is: Réttindi

en: Apply
is: Virkja

en: Organization
is: Stofnun

en: About
is: Um

en: Starts with
is: Byrjar á

en: contact
is: tengiliður

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Connections
is: Tengingar
